Ohnostroje

ohnostroje

Ako označenie ako "najväčší ohňostroj na stredozápade" ľahko porazí ohňostroje v Minneapolis, Chicago a Milwaukee kvôli dĺžke trvania obrazovky, množstvu vypálených škrupín a množstvu peňazí financovaných spoločnosťami.

Túto príležitosť založil pán Terry Kelly z Madison v štáte Wisconsin. Pán Kelly je prezidentom fondu Madison Fireworks, ktorý hostí každoročný ohňostroj Rhythm & Booms. Výťažok z predajných akcií po výdavkoch na akcie v prospech detských charitatívnych organizácií v oblasti Madison. Od roku 1993 bolo zvýšených viac ako 250 000 dolárov.

Ohňostroje začínajú na slnku s preletom mnohými f16 z miestnej Wisconsin Air National Guard, a sú synchronizované s hudbou, ktorá je vysielaná cez miestnu rozhlasovú stanicu. Publikum prináša svoje boom-boxy na miesto konania a naladiť si vychutnať skvelo krásne synchronizované ohňostroj displeja bez akéhokoľvek zdržania zvuku.

Ohňostroje trvajú približne 35 minút a obsahujú viac ako 15 000 ohňostrojov.

Whiteis je dizajnér pre zábavnú spoločnosť J & M Displays Inc. a už 10 rokov vyvíja predstavenia ohňostrojov spoločnosti Wisconsin Rhythm & Booms. Prostredníctvom dvoch akvizícií spoločnosť J & M zahŕňa spoločnosť Sunset Fireworks, a preto v jednej alebo inej podobe spoločnosť zaobchádzala so spoločnosťou Rhythm & Booms za každý rok okrem jedného.

V centre Yarmouth, v Iowe, domovská základňa J & M nebola ovplyvnená ničivými záplavami nedávnych letí, aj keď niektorí jej obyvatelia a veľa z tohto regiónu boli. Tam bol veľký vplyv na získanie ohňostroj materiálov pre Rhythm & Booms, ale spoločnosť bola schopná, aby všetko práce.

Zdá sa, že Whiteis každý rok objavuje nové variácie. V roku 2009 udalosť Wisconsin pridal šumivý efekt uprostred časového spadajúceho dažďa a niektoré, ktoré vyzerali ako kozmické lode, kruhy s tvárami a srdcia. J & M urobil pekné využitie symetrie s množstvom ohňostrojov zapálených v symetrických pároch alebo trojiciach. Bolo to fantastické zobrazenie farieb, vrátane fialov a modrej, ktoré sa ťažko vyrábajú.

Ohňovzdorné malty sú vypálené počítačom a zaručujú synchronizáciu ohňostrojov a hudby.

Od konca 90. rokov sa vo finále použili húfnice z miestnej Národnej gardy Wisconsinovej armády. Húfnice zapália prázdne miesta do tmavej oblohy. Hoci kanóny robia iný zvuk ako explózia ohňostrojov, môže byť ťažké počuť ich, pretože nepretržitý hluk ohňostrojov nad hlavou v priebehu finále. Vojaci vyháňali húsenkové pozdravy na začiatku každej hodiny väčšinu popoludní.